Ana SayfaFacebookPasajım Emeksensin Blog dükkanı

ANNEM YATIYOR YADA YATMAYA HAZIRLANIYOR

Bana bu maili Nesrin SABOVİÇ gönderdi
BEN YATIYORUM.....

Akşam annemle babam televizyon seyrediyorlardı.
Annem, 'Geç oldu,' dedi, 'zaten yorgunum, ben yatıyorum.
' Annem kalktı, mutfağa gitti. Çerez-meyve tabaklarını çalkaladı kaldırdı.
Sabaha hazır olsun diye çaydanlığı doldurdu, demliğe çay koydu. Şekerliğe baktı, dibinde az kalmış, üstüne ekledi.
Kahvaltı için buzluktan ekmek çıkardı, akşam yemeği için çözülsün diye de eti aşağıya koydu. Kahvaltı masasını hazırlamak için masanın üstündekileri topladı.
Telefonu şarja koydu, telefon defterini kapatıp yerine koydu.
Sonra çamaşır makinesinden ıslak çamaşırları çıkarıp astı ve makineyi tekrar doldurdu. Banyodaki çöp sepetini boşalttı. Islak bir havluyu kurusun diye duş perdesinin borusuna astı.
Bir gömlek ütüledi, kopuk düğmesini dikti.
Çiçekleri suladı.
Esneyerek gerindi ve yatak odasının yolunu tuttu.
Çalışma masasının yanından geçerken durdu, öğretmene tezkere yazdı, okul gezisi için para sayıp ayırdı, eğildi, sandalyenin altına girmiş ders kitabını aldı, masanın üstüne koydu.
Kek tarifleri defterini çıkardı,arkadaşına söz verdiği tarifi bir kağıda yazdı, çantasına koydu. Bakkaldan alınacakları not etti, notu da çantasına koydu.
Sonra gitti, 3'ü 1 arada temizleme losyonuyla yüzünü yıkadı,dişlerini fırçaladı. Gece kremini ve kırışık önleyici nemlendiricisini sürdü. Tırnaklarına baktı, törpüledi.
İçeriden 'sen yatmaya gitmemiş mıydın' diye seslenen babama 'şimdi gidiyorum' deyipKapıları pencereleri kontrol etti, holdeki lambayı yaktı.
Kardeşimin odasına gitti, oğlan uyumuş, lambasını söndürdü, bilgisayarını kapattı, gömleğini astı, yerdeki kirli çorapları toplayıp sepete attı.
Bana geldi, 'haydi yat artık, biraz da yarın çalışırsın,' dedi. Kendi odasına gitti, saati kurdu, ertesi gün giyeceklerini hazırladı. 6 maddelik acil işler listesine 3 madde daha ekledi.
Kendi kendine iyi geceler diledi, hayallerinin gerçekleştiğini gözünün önüne getirdi.
İşte o sırada babam televizyonu kapattı, ortaya öylece bir 'ben yatıyorum' dedi ve gitti yattı. Sizce bu işte bir gariplik yok mu? Kadınların neden daha uzun yaşadığını merak etmiyor musunuz? ÇÜNKÜ BİZİM YAPIMIZ UZUN ÇEKİŞLİ (ve işimizi bitirmeden öyle çabuk çabuk ölemeyiz)! Şimdi bu yazıyı tanıdığınız olağanüstü kadınlara gönderin - emin olun, hepsi bayılacaktır. SONRA DA ARTIK YATIN !

3 yorum:

sibel 2 Şubat 2010 11:51  

canım hangi anne uzun çekişli değilki..sevgiler

Nur 18 Şubat 2010 20:19  

:D Hehe aynı ben yada annem yada birçok kadın gibi....
Ya bakıyorum bazı kadınlar bu konuda daha rahat, ben hele evden biyere çıkacaksam of diyorum en az 1 saat hazırlanmam sürüyor bu nedir ya ben bile kendime kızıyorum ama neyseki eşim hiiiç dert etmez gecikmemi bekler öyle sessiz sessiz :)
Ben ne diyecektim lafa daldım kutuları eminönünden kutucular sokağından aldım o sokak nere dersen Kuru kahveci Mehmet efendinin sokağından gir canım orda kime sorarsan sana gösterir emi öpüyorum seni unutmadan kardeşinin bebeğinin bahtı güzel olsun inşallah...
Muuuck

filiz 2 Mart 2010 15:13  

bu yazıda kendimi buldum ben de.ama böyle olmamak elimde değil ki,içim rahat etmez bi kere,illa bütün işler rayında olcak.hele işten gelince mutfakta dünden kalan karışıklık olursa felaket oluyorum.kanımızda var heralde.henüz çocuğum yok olunca nasıl olurum bilmem.

Yorum Gönder